KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15339433
nr 1533 9433
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, motiv från Provence. Olja på duk, 67x81 cm, yttermått inklusive ram: 70x85 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 10 april 2023
kl 18:34:18
7/4 00:06:24
1.500 kr
10/4 18:29:18
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare